≡
Intézményünk közel húsz éve foglalkozik mozgásukban akadályozott és súlyosan, halmozottan sérült gyermekek habilitációjával, rehabilitációjával újszülött kortól egészen a felnőtt korral bezárólag, a konduktív pedagógia módszerével.
Igyekszünk komplex fejlesztést biztosítani a hozzánk járó gyermekek részére. A különböző foglalkozások alatt törekszünk arra, hogy képesek legyenek elemi mozgásformák elsajátítására, mint a kúszás, gurulás, felállás, állás, fogás-elengedés, önellátási feladatok, képesek legyenek a megtanult mozgásformát a nap folyamán minden helyzetben alkalmazni. Próbáljuk képessé tenni Őket az önálló hely- és helyzetváltoztatásra, a minél önállóbb életvitel elérésére. Feladatunk, hogy minél közelebb hozzuk őket a korosztályuknak megfelelő mozgás- és értelmi fejlettségben. Fontos célunk, hogy azok a gyermekek, akik az integrált oktatásban részt tudnak venni, azoknak a megfelelő intézményt megtaláljuk, felkészítsük Őket az önálló életvitelre, és tanulmányaik során a befogadó intézményt támogassuk szakmai tudásunkkal, valamint folyamatosan nyomon követjük a gyermekek fejlődését az utógondozás keretében. A fejlesztő munka mindig a családok bevonásával történik, figyelembe véve az aktuális kéréseket, segítve a mindennapi életben előforduló problémák kiküszöbölését, könnyebbé tételét.
A súlyos, halmozottan sérült gyermekek fejlesztésében fontos, hogy törekedjünk már egészen kicsi kortól a mozgásminták tanítására, a korosztályi mozgás és értelmi szinthez való felzárkóztatásra. Kezdetben a szülőkkel szorosan együttműködve fejlesztjük a gyermekeket, megmutatva, hogy az otthoni mindennapi teendők során hogyan, milyen módon tudják gyermeküket a családi életbe bevonni, a rutinfeladatokat a gyermek bevonásával végezni, feldogozni a sérült gyermek okozta lelki fájdalmakat.
Intézményünk óvodás csoportjában a gyermek fejlesztése egész napos óvodai foglalkoztatás keretében történik. Ezzel segítjük a szülőket, hogy vissza tudjanak térni munkájukhoz, Ők is megvalósíthassák terveiket, ne szakadjanak el a „való világtól”. Sok programot szervezünk a gyermekeknek, illetve olyan programokat is, amiben az egész család együtt részt (pl.: ünnepségek, kirándulások, szülőknek előadások szervezése, stb.). Visszük a gyermekeket játszótérre, hogy az ott tartózkodó gyermekek és szülők is lássák, hogy ezek a gyermekek sem különböznek a saját gyermeküktől ugyanúgy igénylik és élvezik a játékot, mint kortársaik, ugyanúgy tudják használni a játékokat, de egy kicsit több segítséggel, látják ugyanazt a boldog mosolyt játék közben a fogyatékos gyermek arcán, és nem utolsó sorban a mi óvodásaink is látják a jó és megfelelő mozgásmintát és viselkedési normákat, valamint fejlődik a szocializációjuk is. Az ünnepségeinkre meghívunk többségi óvodásokat is, akik műsorral kedveskednek, és megfelelő mintát szolgáltatnak a sérült gyermekeknek. Ezzel elősegítjük, hogy a felnövekvő generáció már ne fordítsa félre a fejét, ha sérült embert lát, hanem megfogva kezét segítse. Bár intézményünk szegregált, mégis befogadó és nyitott a külvilág felé.
A mozgásfejlesztés mellett nagy hangsúlyt fektetünk az értelem és érzékszervek fejlesztésére is. Együttműködünk a társszakmában dolgozó pedagógusokkal (gyógypedagógus, logopédus, hallás-, látásfejlesztő, stb.), akik iránymutatásukkal segítik mindennapi munkánkat.
Támogatásunkból beszerzett eszköz:
állítógép
A felhőtlen mosolyokért dolgozunk
Mi lennénk a legboldogabbak, ha minden rászoruló arcára mosolyt varázsolhatnánk, azonban mint minden alapítványnak, a mi működésünknek is megvannak a maga keretei.
Az elmúlt időszakban sok magánszemély fordult hozzánk segítségért, ám alapítványunk kizárólag gyermekkórházak, gyermekgondozó és hátrányos helyzetű gyermekeket segítő intézmények által benyújtott pályázatok útján tud adományokat eljuttatni a segítségre szorulókhoz.
Köszönjük a megértést.
Bízunk benne, hogy munkánkkal továbbra is sok gyermek mosolyához járulhatunk hozzá.
A befizetett adója egy százalékáról rendelkező nyilatkozatában jelölje meg Alapítványunkat, mint támogatott intézményt!
VICTORIA A GYERMEKEKÉRT Egészségvédelmi Közhasznú Alapítvány adószáma: 18022933-1-13
Vásároljon VICTORIA irodaszert, melyek értékesítéséből befolyó bevétel meghatározott részét az Alapítvány kapja!
Adományozzon tetszőleges összeget Alapítványunknak, melyről igazolást állítunk ki, hogy adókedvezményét érvényesíthesse!
Számlaszámunk: 12001008 - 01778979 – 00100007